Warface Warface
OPERASYON ÇERNOBİL

Bilgi Bankası

Yeni Oyuncu Rehberi

Savaş Pazarı

Savaş Pazarı'na Bakış

Savaş Pazarı ile ilgili bilgileri bu yazı içerisinde bulabilirsin. Satma, satın alma ve gezinme gibi adımları detaylı olarak Öğretici bölümünde bulabilirsin.

 1. Savaş Pazarı'na giriş: Dükkân butonuna basıp altında beliren Savaş Pazarı sekmesine tıkla.
 2. Açık arttırmalarım: Buradan açtığın tüm açık arttırmaları görebilirsin. Filtre kullanarak tüm açık arttırmalarda kolayca gezinebilirsin.
 3. Açık arttırmalarım: Buradan satmaya ya da almaya çalıştığın tüm eşyaları görebilirsin.
 4. Eşya sat: Açık arttırmaya koyabileceğin tüm eşyaları buradan görebilirsin
 5. Satıştaki eşyalar: Ana Savaş Pazarı ekranıdır, uygun açık arttırmaları gösterir. Ayrıca kategorilere göre farklı eşyalar da görüntülenebilir.
 6. Eşya fiyatı: Satıştaki eşyanın o anki fiyatıdır. Eşyaya teklif vermek için o fiyattan en az 10 Kredi fazlasını teklif vermelisin. Unutma ki teklif penceresine koyduğun fiyat, eşyanın yeni fiyatı olacaktır. Yani, fiyatı 50 K olan bir eşyaya 1000 K teklif verdiysen, açık arttırmayı kazandığında 1000 K ödersin. Teklif penceresinde gördüğün rakamlar eşyaya hali hazırda verilen teklifleri gösterir.
 7. Kalan zaman: Açık arttırmanın sonlanması için geriye kalan zamanı gösterir.
 8. Detaylar: Buradan eşyanın bilgilerinin olduğu sayfaya gidilir. Eşyaya teklif vermek için de buraya gitmen gerekir.
 9. Filtreler: Aradığını daha hızlı bulmanda ve eşyaları istediğin gibi sıralamanda yardımcı olur.

Eşya Satma (Açık Arttırma Oluşturma)

Eşya satmak oldukça basit. Savaş Pazarı'ndayken 'Eşya sat' sekmesine gidip envanterinden uygun olan bir eşyayı seçerek Sat tuşuna basman yeterli.

Not: Burada bazı eşyaların sol alttaki ikonları farklıdır. Altın silahlar gibi, bazıları yok edilemez/sınırsızdır. Bunun anlamı, herhangi bir tamir gerektirmemeleri ve kullanımlarının ücretsiz olmasıdır. Diğerleri ise sınırlı dayanıklılığa sahiptir ve kullanıldıkça yıpranırlar. Bir silahın dayanıklılığı %100'ü geçebilir. Bu, Şans Kutusu ile veya aynı silahtan birden fazla elde edilmesiyle mümkündür. Böylelikle fazlalık olan eşyalarını satma şansın olur (kalan dayanıklılık oranına göre). Unutma ki aynı süresiz eşyadan birden fazlasını elinde tutamazsın. Hali hazırda özel bir süresiz eşyan varsa ve bu özel eşya için bir açık açık arttırma kazandıysan, eşya envanterine eklemeyecektir. Bu açık arttırma için harcadığın krediler de geri getirilemeyecektir.

Buradan eşyanın açıklamasına ve detaylarına bakabilirsin(1). Eşyayı satmaya karar verdiysen, açık arttırma süresini(2) ve başlangıç fiyatın(3) belirlemen gerekiyor. Belirlenecek minimum fiyat 1 K, maksimum ise 60.000 K'dir.

Açık arttırma detaylarını tekrar kontrol ederek onaylayabilirsin. Açık arttırmanı, henüz kimse teklif vermeye başlamadıysa iptal edebilirsin. Bu yüzden bir yanlışlık olmadığına emin olduktan sonra açık arttırmayı başlatman daha faydalı olabilir.

Açık Arttırmayı İptal Etme

Silahı satmaktan vazgeçtiysen veya fiyatı değiştirmek istiyorsan açık arttırmayı iptal edebilirsin. Açık arttırma bilgilerinin olduğu taraftaki kırmızı “Açık arttırmayı iptal et" butonuna basman yeterli.

Açık arttırmayı iptal ettiğinde, eşya envanterine iade edilir. Bunun için herhangi bir ücret alınmaz. Tekrar satış yapabilmek için oyuna giriş yapıp eşyayı oyun içinden elde etmiş olman gerekir.

Not: Açık arttırmayı iptal etmek için henüz hiçbir teklif yapılmamış olması gerekir.

Teklif Verme (Eşya Alma)

Savaş Pazarı'nda teklif vermek ve eşya almak oldukça kolaydır. Öncelikle devam eden açık arttırmalar kısmından satın almak istediğin bir eşya seç.

Sağdaki panelden filtreleri ve sıralama seçeneklerini kullanabilir, böylelikle aradığını daha kolay bulabilirsin.

Teklif vermek istediğin eşyayı bulduktan sonra üzerine tıkla, görseldeki ekran karşına gelecek. Buradan açık arttırmanın süresini(1), verilmiş en yüksek teklifi ve verilen teklif adedini(2) görebilirsin. Teklif vermek için ödemek istediğin Kredi miktarını gir. Verilen teklif mevcut fiyattan en az 10 K fazla olmalıdır. Ardından teklif butonuna(3) bas. Bir eşyaya vereceğin maksimum teklif 9.999.999 K olabilir. Ayrıca Hızlı Teklif özelliğini kullanarak (+100, +500, +1000) tutarında teklifler de verebilirsin.


Fikrini değiştirebileceğin son kısma geldik. Burada teklif ver dedikten sonra teklifini geri almak için şansın olmayacak. Ayrıca belirtilen kutuyu işaretlersen bundan sonar teklifleri onaylamana gerek kalmaz. Bu seçeneği eski hale getirmek için tarayıcındaki çerezleri temizlemen gerekir.

Not: Hesabında, teklif vermek istediğin miktarda Kredi olması gereklidir. Teklif verdikten sonra hesabında yer alan Kredilerden, teklif verdiğin kadarı kilitlenir. Açık arttırma sonunda eşyayı aldığında kadar veya birisi senden daha yüksek bir teklif verdiğinde kilit açılır.

Teklifin Geçilirse

Açık arttırmalar gayet çekişmeli geçebilir. Özellikle özel bir eşya satılıyorsa… Sitede belirli bir sayfayı ziyaret ettiğinde, birisi senden fazla teklif verirse sana bildirim gelecektir. Burası dışında bildirim almayacaksın, o yüzden arada sırada siteyi ziyaret etmen iyi olabilir.

Burada, eşyaya yeni bir teklif verebilirsin. Teklifin, bir önceki tekliften en az 10 K fazla olacaktır. Daha yüksek bir teklif vermek istiyorsan “Kapat"a tıklayıp diğer açık arttırmalarda olduğu gibi fiyatı elle girmen gerekecektir.

Gelişmiş Açık Arttırma Özellikleri

Gezinti

Savaş Pazarı başta biraz karışık görünebilir. Neyse ki artık filtreleri ve kategorileri kullanmayı biliyorsun.

Sıralama seçenekleriyle eşyaları istediğin gibi sıralayabilirsin:

 • En yeniler: Sonlanmasına az kalan açık arttırmaları başta gösterir
 • En popüler: En son açılmış açık arttırmaları başta gösterir
 • Fiyata göre: Açık arttırmaları teklif verilme sayısına göre sıralar
 • Fiyata göre: Açık arttırmaları mevcut fiyatına göre sıralar.

Filtreler sayesinde aramalarını seçtiğin kıstaslara göre daraltabilirsin. Birden fazla filtre seçilebilir.

 • Tekliflerim: Sadece teklif verdiğin açık arttırmaları gösterir. Burayı sık sık ziyaret ederek teklifinin geçilip geçilmediğini görebilirsin.
 • Silah tipi filtreleri – Silahları türlerine göre sıralar. Birden fazla seçilebilir.

Sınıf seçeneklerinden sadece sınıflara özel kullanılan silahları görebilirsin:

 • Sınıf seçeneği: Seçili sınıflar dışındaki silahları göstermez.
 • Paylaşımlı: Tüm sınıflar tarafından kullanılabilen silahları gösterir.

Oyun Kapalıyken veya Bakımdayken Açık Arttırma Oluşturma

Oyun sunucuları kapalıyken veya bakımdayken açık arttırma oluşturmuş olabilirsin.

Böyle durumlarda açık arttırma “İşleniyor" şeklinde görünecektir. Sunucular açıldığında otomatik olarak işlenmiş olacak. Bazı durumlarda, açık arttırmayı başlatmak için “Tekrar Dene" butonuna basman gerekebilir.

Açık Arttırmaların ve Açık Arttırma Geçmişim

Eşyalara verdiğin Mevcut satışlarını (1), satmakta olduğun eşyalara (2), satmış olduğun eşyaları (3), daha önce sattığın eşyalara(4) ve iptal edilen açık arttırmalara(5) ulaşmak için açık arttırma geçmişine göz atabilirsin.


Ek Sınırlamalar ve Şartlar

Eşya satma ve açık arttırma oluşturmada bazı sınırlamalar ve koşullar bulunur:

 • Aynı anda en fazla 3 eşya satışa konulabilir.
 • Sadece iyi durumdaki eşyalar satılabilir. Eşya dayanıklılığı %100'den az olanlar satılamaz.
 • Eşya dayanıklılığı %100'den fazlaysa satılan eşya daha az dayanıklılıkla envanterinde kalır. Aynı eşyadan aynı anda birden fazla satılamaz.
 • Geçici eşyalar satılamaz.
 • Açık arttırmalar sadece açıldığı sunucuda geçerlidir.
 • Alım satım için en az 13 seviye olmak gerekir.
 • Alım satım için hesabının doğrulanmış olması gerekir.
 • Açık arttırmanı sadece hiç teklif verilmemişse iptal edebilirsin. Teklif verildikten sonra açık arttırma sonlanana kadar iptal edilme özelliği geçersizdir.
 • Her satış için %10 ücret kesilir. Bu da son fiyatın %90'ı kadar eline K geçecek demektir.
 • Oyun açıkken açık arttırma oluşturamazsın. Öncelikle oyunu kapatman gerekir.
 • Satın aldığın bir eşyayı satmak için oyuna giriş yapıp eşyayı kabul etmiş olman gerekir.
 • Bir açık arttırmayı iptal ettikten sonar eşyanı geri almadan yeni bir açık arttırma açamazsın.
prefetch prefetch prefetch prefetch prefetch