Warface Warface
OPERASYON ÇERNOBİL

Bilgi Bankası

Yeni Oyuncu Rehberi

PvP

Oyuna Genel Bakış

Üstünlüğünüzü Gösterin

Warface ve Blackwood yoğun PvP mücadelesinde birbirleriyle rekabet ederler. Her iki tarafta da sekiz oyuncuyla çarpışma her zaman hızlı ve şiddetli olur. Oyun esnasında sınıfınızı istediğiniz zaman değiştirerek savaş alanındaki performansınızı en üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Klan Savaşları seçeneği ile diğer Klanlarla kendi klanınız ile savaşabilirsiniz.

Lobi

Sunucu Tarayıcısı

Oyunda, oyuncu seviyelerine göre ayrılmış pek çok kanal bulunur ve yüksek rütbeli oyuncular ile düşük rütbeli oyuncular birbirinden ayrılır. Kendi rütbenize uygun bir kanal seçin.

Oda Tipleri

  • Standart: Takım değiştirme ve oyun ayarlarının bulunduğu standart odalar.
  • Otomatik Takım Dengeleme: Bu odalar, takımların eşit dağıtıldığı maçların yapılması için açılır. Bu odalarda takım değiştiremezsiniz. Odaya katıldığınızda iki takımdan birine otomatik olarak yerleştirilirsiniz.
  • Klan Savaşı: Klan üyeleri, özel bir takım ayarların yapılabildiği ve diğer klanlara karşı oynayacakları Klan Savaşı odalarını açabilir. Klanlar, bu savaşlardan Klan Puanları kazanır.

Özel Oda

Arkadaşlarınızla birlikte oynamak için özel bir oda oluşturun. Oyun modunu, oyun özelliklerini ve haritanızı seçtikten sonra "Oluştur" butonuna tıklayın. Arkadaşlarınızı bu odaa davet edebilirsiniz. Oda özel olarak kaldığı sürece, arkadaş listenizde olmayan oyuncular odaya giremeyecektir.

Hızlı Oyun

Bir oyun odası arayarak vakit kaybetmek istemiyorsanız HIZLI OYUN seçeneğini tıklayabilirsiniz. Sistem, sizin belirlediğiniz HIZLI OYUN tercihlerine göre sizi otomatik olarak bir odaya yönlendirir. Bu noktadan sonra tek yapmanıız gereken takımınızla birlikte oyunu kazanmak.

Oyun Odası

Oda Lideri

Oda lideri, odada üst seviye yetkileri bulunan oyuncudur. Oda özelliklerini değiştirebilir ve oyunu başlatabilir. Odayı açan oyuncu otomatik olarak oda lideri olur. Bu oyuncu kendi yetkilerini başka bir oyuncuya da devredebilir. Dikkat edin, uzun süre eylemsiz kalırsanız oda liderliğinizi kaybedersiniz.

Takım Değiştirme

Oda lideri "Takımları Değiştir" butonuna tıklayarak takımların yerlerini değiştirebilir. Bu özellik, yalnızca otomatik dengelemenin aktif olmadığı durumlarda ve oyun henüz başlatılmamışken çalışır.

Oyunu Başlatmak

Tedarikçinizi ve asker sınıfınızı seçip, karakterinizi düzenledikten sonra oynamaya hazırsınız demektir. 'HAZIR' butonuna tıklayabilirsiniz. "Katıl" butonuna tıklayarak devam etmekte olan bir oyuna katılabilirsiniz.

Oyun Modları

Takım Savaşı

Takımlar karşı karşıya! Maksimum puana erişen veya verilen süre sonunda en yüksek puana sahip olan takım maçı kazanır. Bu klasik mod, kişisel yeteneğin parlamasına izin verirken takım çalışması ve koordinasyonu da ödüllendirir.

Sabotaj

Sabotajda başarının kilit unsuru ekip çalışmasıdır. Takımlardan biri düşman üssüne bombayı yerleştirme amacındayken diğeri de yerleştirilen bombayı etkisiz hale getirebilir veya saldıran kuvveti yok edebilir.

Saldıranlar ve defans yapanlar olarak iki takım bulunur. Saldıran takım bombayı almalı ve düşman bölgesindeki sabotaj noktasına kurup patlatmalıdır. Raunt başında bomba, saldıran takımın üssüne yakında bulunur. Saldıran takımın bir üyesi gidip bombayı almalı ve sabotaj noktasına kurmalıdır. Diğer takım üyelerinin görevi, bombayı taşıyan oyuncuyu korumaktır.


Bomba nasıl alınır?

Bombanın bulunduğu noktaya ilerlediğinizde, bomba otomatik olarak alınır.

Bomba nasıl kurulur?

Sabotaj noktasına giderek "Kur" tuşuna basılı tutun. Mühendisler diğer asker sınıflarından daha hızlı bomba kurarlar.

Bomba nasıl etkisiz hale getirilir?

Bombanın kurulduğu noktaya giderek "Kullan" tuşuna basılı tutun. Mühendisler diğer asker sınıflarından daha hızlı bomba çözerler.

Saldıran takım bombanın patlaması ya da tüm düşman askerlerin öldürülmesi halinde raundu kazanır. Defans yapan takım süre bitiminden önce bombanın kurulamaması, kurulan bombanın çözülmesi ya da tüm düşman askerlerin öldürülmesi halinde raundu kazanır.

Birkaç raunt sonra takımlar yer değiştirir. En fazla raundu kazanan takım oyunu da kazanmış olur.

Yıkım

Dayanıklı olun ve koordinatları üssünüze gönderecek kadar uzun süre oyunda kalmaya çalışın. Koordinatlar gönderildiğinde hava saldırısı gönderilir. Düşman komuta noktalarını yok etmek ve oyunu hemen kazanmak için hava saldırısından yararlanabileceğiniz gibi, daha fazla puan kazanmak için oyunu karadan da yürütebilirsiniz. Taktikler size kalmış!

Koordinatlar nasıl gönderilir?

Oyuncu, haritanın merkezindeki bilgisayara yaklaştğında koordinatlar otomatik olarak gönderilir.

Koordinatları savaş uçağınıza ileterek tüm düşman üslerini yok edin. Alternatif olarak, daha fazla puan kazanmak için düşmanı karada alt etmeyi de deneyebilirsiniz.

İşgal

Takımınızı taşıyabilecek kadar uzun süre dayanabilir misiniz? Defans yapan takımın üç stratejik noktası bulunur. Bu takımın amacı, her ne olursa olsun bu noktaları korumaktır. Saldırı yapan takımın amacı ise bu noktaları ele geçirmektir. Ölen oyuncular birkaç saniye içinde yeniden dirilirler.

Bir stratejik nokta kaybedildiğinde, defans yapan takım bir sonrakine geçerek onu korumalıdır. İşgal oyunları 15 dakika sürer. Saldıran takımın mümkün olduğunca fazla stratejik noktayı ele geçirmesi gerekir. Süre dolduğunda ya da tüm noktalar ele geçirildiğinde takımlar yer değiştirir. İki rauntun toplam sonucu kazananı belirler.

Kazanmanın birden fazla yolu vardır:

  • Düşmandan daha hızlı davranarak onların tüm üslerini ele geçirin.
  • Verilen süre içinde düşmandan daha fazla sayıda üs ele geçirin.
  • Düşmanla eşit sayıda üs ele geçirdiğiniz takdirde de kazanan siz olursunuz.

Kısaca: Düşmanı alt edin!

Stratejik noktalar nasıl ele geçirilir?

Arkadaşlarınızla takım olup düşmanın stratejik noktalarını ele geçirin. Bir stratejik noktada ne kadar çok askeriniz olursa, nokta o kadar çabuk ele geçirilir. İçeride düşman askerleri olduğu takdirde noktalar ele geçirilemez.

Herkes Tek

Gerçek asker tek başına ayakta dimdik duran askerdir. Bu eğlenceli modda başarı, hızlı düşünen, adapte olan, iyi nişan alan ve akıllıca hareket edebilenin yanındadır. Maksimum puana kim önce ulaşırsa veya verilen süre sonunda kimin puanı daha yüksekse o kazanır.

prefetch prefetch prefetch prefetch prefetch