Warface Warface
OPERASYON ÇERNOBİL
Oyun Kurallarına Dair Bir Hatırlatma
Kategori: Önemli

Oyun Kurallarına Dair Bir Hatırlatma

30 MAY 2016 01:00 EEST

Bildiğiniz gibi Warface'te inanılmaz seviyede bir kuralcılık hakim değil, özellikle de Türkiye sunucusunda. Bunun ilk nedeni tabii ki oyuncularımızın oyun oynama keyfine limon sıkmamak, adım başı bir kural ile karşılarına çıkmamak. Oyuncularımızı kurallara boğmak tarzımız olmadığı gibi en ufak şeyden dolayı da ceza vermek istediğimiz, sevdiğimiz bir şey değil. Ama bu şu demek değil ki; bu rahatlığı oyuncularımız kendince kullanıp karşı tarafa yani diğer oyunculara hem oyun içi keyfi hem de rekabeti önleyici şekilde kullanabilir.

Uzun zamandır gözlemlediğimiz ama son dönemde aşırıya kaçan bir davranış şekli olan “oto yok" yani keskin nişancı sınıfımızın otomatik tüfeklerini kullanıma yasaklayan bir anlayış Warface'te yoktur. Elbette arkadaşlarınız arasında yapacağınız maçlarda, eğer anlaşmışsanız, istediğiniz eşyayı sözlü olarak yasaklayabilirsiniz ama “herkese" açık maçlarda bir silah sınıfının bir türünü yasaklama söz konusu değil (aslında bu herhangi bir eşya için geçerlidir). Genel olarak konuşmak gerekirse; Warface'te oyuncularımıza verdiğimiz opsiyonlar harici kısıtlamalar “yasaktır" ve yaptırıma tabîdir. Oto-sniper görmek istemeyen bir oyuncu oda yaratırken bu sınıfı kapatmak durumdadır. Odaya gelen oyuncu bunun bilincinde gelecektir. Warface Dükkan'da bulunan bir silahı (aslında herhangi bir şeyi) herhangi bir oyuncumuz yasaklayamaz; bu nedenle de rekabeti önleyici bir tutum sergileyemez.

Daha önce de belirttiğimiz “rekabeti bozucu oyundan atma" konusuna gösterdiğiniz ilgi için de teşekkür ederiz. Bu konuda şikayetler büyük oranda azaldı. Aynı şekilde bu konuya da hassasiyetle yaklaşacağınıza inanıyoruz. Siz oyuncularımızın karşısında “kuralları sürekli hatırlatan" bir ofis olmak istemesek de, bu tip davranışlardan ötürü pek çok oyuncumuzun haklı olarak zarar gördüğünüz gözlemledik ve tüm oyuncularımızla da bunu paylaşma gereği duyduk.


Özetle:

*Eğer keskin nişancı sınıfı (herkese) açık bir odadan otomatik tüfek seçtiğiniz-kullandığınız için atılırsanız bize bunun gerçekleştiği tarihi (gün-saat), oylamayı başlatan oyuncuyu, varsa ekran görüntüsünü iletebilirsiniz.

*Aynı şekilde “oto yasak" şeklinde oda adı koyan oyuncular da aynı yaptırımlarla karşılaşacaklar herhangi bir oyuncuya engel olmasalar dahi.

Tüm bu ihbarları bize talep (ticket) şeklinde https://crytek.kayako.com adresinden iletebilirsiniz.

Yapılan her ihbar özenle incelenecek (sahte ihbar yapanlar da ceza ile karşılaşacak elbette, önermiyoruz :)). İhbar doğru ise, tespitimiz sonrasında bu oyuncular ilk önce hafta düzeyinde Warface'ten uzaklaştırılacak. İhlalin tekrarlanması durumunda bu süre katlanacak ve en sonundan hesap süresiz olarak askıya alınacaktır.

prefetch prefetch prefetch prefetch prefetch