Warface Warface
OPERASYON ÇERNOBİL
Yapımcı Günlüğü: Savaş Pazarı İyileşiyor
Kategori: Önemli

Yapımcı Günlüğü: Savaş Pazarı İyileşiyor

28 HAZ 2016 01:00 EEST

30 Mayıs Salı günü Warface'e eklediğimiz Savaş Pazarı özelliği oyunculardan büyük ilgi gördü. Açıldığı gün 70 binden fazla açık arttırma oluşturuldu ve 8000'den fazla oyuncu teklif verdi. Oldukça başarılı bir açılış gerçekleştirilmesine rağmen oldukça yoğunluk yaşayan Savaş Pazarı'nda bazı sorunlar yaşandı:

  • Bazı oyuncuların Pazar Teklifleri, teklif verdikten sonra eksiye düştü.
  • Bazı oyuncuların “Pazar Teklifi" kısmında Kredileri sabit kaldı.
  • Aynı eşyadan birden fazla olması durumunda eşya kayboldu.
  • Elinde zaten altın silah olan oyuncular, açık arttırmadan aynı altın silahı aldığında diğerini kaybetti.

Müşteri destek ekibimiz bu sorunları çözmek için durmaksızın çalışıyor. Bazı sorunlar hemen çözülemese de her biri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bize bildirimde bulunan herkese teşekkür ediyoruz. Bu bildirimler sayesinde sorunları daha çabuk tanımlayıp mühendislerimize iletebiliyoruz.

1- Eksiye düşen veya donan Pazar Teklifi Kredileri:

Savaş Pazarı'nın eklenmesinden sonra ortaya çıkan bu sorunun, aynı açık arttırma içerisinde çakışan işlemlerden kaynaklandığını tespit ettik. Sorunun başka hesaplara da yayılmasını önlemek için 9 Haziran'da bir yama yayınladık.

Yama ile birlikte, tekrar Savaş Pazarı'nı kullanabilmeleri için teklifleri ekside olan kullanıcıların Pazar Tekliflerini sıfırladık.

Ayrıca donan bakiyelerin düzeltilmesi için seçeneklerimizi değerlendirdik. Savaş Pazarı etkin bir şekilde kullanılması ve Krediler sürekli “Bakiye" ve “Pazar Teklifi" arasında gidip gelmesi nedeniyle, sunduğumuz çözümler bazı hesaplar için çözüm olmadı.

Bütün hesapları kapsayarak sorunu çözebilmemiz için Savaş Pazarı'nı aşamalı olarak durduracağız. Plan şu şekilde işleyecek:

  • 20 Haziran'da 10, 15 ve 30 günlük açık arttırmaları kapattık..
  • Açık arttırma kapanış tarihini sınırlandıracağız. Şu tarihten sonraya bitiş tarihi verilmesine izin verilmeyecek: 20/07/16 13:00
  • 20/07/16 13:00 tarihinde tüm açık arttırmalar bitmiş olacak ve tüm oyuncuların “Pazar Teklifi" sıfırlanmış olacak.
  • “Pazar Teklifi"nde donmuş olan Krediler tekrar “Bakiye"ye gönderilecek. Eksidekilerin Pazar Teklifi sıfırlanacak.
  • Bütün işlemler tamamlandığında ve herkesin Bakiyesi ve Pazar Teklifi düzeldiğinde, Savaş Pazarı tekrar Açılacak. Bakımın 6 saat sürmesi bekleniyor.

2- Birden Fazla Eşyanın Kaybolması

Savaş Pazarı'ndan bir eşya alındığında (açık arttırmada kazanarak veya iptal durumunda eşyanın geri alınması halinde), oyuna yeniden giriş yapana kadar Savaş Pazarı'na bu bilgi iletilmemektedir. Beklemedeki eşyalar envantere alınmadan yeni açık arttırmalar açan oyuncularda bu sorun görülmektedir.

Bu sorunu çözmek için, yeniden satış işlemini gerçekleştirmeden önce envanter yenilemesi zorunluluğu getiriyoruz. Yani bir açık arttırmayı kazanırsanız veya iptal ederseniz, tekrar satış yapabilmek için oyuna giriş yapıp eşyayı almanız gerekecek.

3- Altın silahlar

Altın silahların tamire ihtiyaçları olmamasından ve birden fazla alınamamasından dolayı aynı silahtan elde iki adet tutmak imkânsızdır. Eldeki altın silahın aynısını açık arttırmadan kazanmak hata oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumda yeni kazanılan silah kaybolmaktadır. Silah kaybolma sorunu üzerinde çalışıyoruz. Bir çözüm gelene kadar bütün altın silah sahiplerinin açık arttırmalarda sahip oldukları altın silahlara teklif vermemelerini öneririz.

Biz tüm bu sorunlar üzerinde çalışırken sabır gösteren tüm oyuncularımıza ve Savaş Pazarı meraklılarına teşekkürlerimizi sunarız. Her zamanki gibi hem sorunların çözümü hem de yeni özelliklerin eklenmesi açısından geri dönüşleriniz çok önemli. Savaş Pazarı gün geçtikçe daha çok gelişeceğinden ve Warface'in en sevilen özelliklerinden biri olacağından eminiz.

Loïc Raimond

prefetch prefetch prefetch prefetch prefetch